WooCommerce Product Filters 2.0.3 - en to da-DK translation catalogue (245 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Product Filters
da-DK: WooCommerce Produktfiltre

note: Description of the plugin
en: Help customers to find what they want quickly and easily. Add product filters for price, color, category, size, attributes, and more.
da-DK: Hjælp kunder med at finde det, de ønsker, hurtigt og nemt. Tilføj produktfiltre for pris, farve, kategori, størrelse, egenskaber og mere.

en: [View page]
da-DK: [Vis side]

en: Size
da-DK: Størrelse

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Settings
da-DK: Indstillinger

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
da-DK: Vis %s dokumentation

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
da-DK: Aktivér %1$syour license key%2$s for at aktivere opdateringer.

en: Auto-updates unavailable.
da-DK: Automatiske opdateringer ikke tilgængelige.

en: License key successfully activated.
da-DK: Licensnøglen er blevet aktiveret med succes.

en: There was an error activating your license key.
da-DK: Der opstod en fejl under aktivering af din licensnøgle.

en: License key successfully deactivated.
da-DK: Licensnøglen er blevet deaktiveret med succes.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
da-DK: Der opstod en fejl under deaktivering af din licensnøgle, prøv venligst igen.

en: The license key looks good!
da-DK: Licensnøglen ser god ud!

en: There's a problem with your license key.
da-DK: Der er et problem med din licensnøgle.

en: License key
da-DK: Licensnøgle

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
da-DK: Licensnøglen findes i din ordrebekræftelses-e-mail.

en: License Key
da-DK: Licensnøgle

en: Check
da-DK: Tjek

en: Activate
da-DK: Aktiver

en: Deactivate
da-DK: Deaktiver

en: License key deactivated.
da-DK: Licensnøglen er deaktiveret.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
da-DK: Tak for installationen af %1$s. For at komme i gang, bedes du %2$s indtaste din licensnøgle%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
da-DK: Din licensnøgle til %1$s er udløbet. %2$sKlik her for at forny med 20%% rabat%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
da-DK: Du har ikke længere en gyldig licens til %1$s. Venligst %2$skøb en ny licensnøgle%3$s for at fortsætte med at bruge pluginet.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
da-DK: %1$s - dit site er flyttet til et nyt domæne. Venligst %2$sgenaktiver din licensnøgle%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
da-DK: Der er opstået en fejl, prøv venligst igen.

en: Your license key is active.
da-DK: Din licensnøgle er aktiv.

en: Please enter your license key.
da-DK: Indtast venligst din licensnøgle.

en: Your license key is invalid.
da-DK: Din licensnøgle er ugyldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
da-DK: Ugyldig licensnøgle - venligst tjek din ordrebekræftelses-e-mail eller %1$sKonto%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
da-DK: Ingen URL blev leveret til aktivering, kontakt venligst support.

en: License key mismatch, please contact support.
da-DK: Licensnøglen stemmer ikke overens, kontakt venligst support.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
da-DK: Denne licens er til et samlet produkt og kan ikke aktiveres.

en: Your license key is not valid for this plugin.
da-DK: Din licensnøgle er ikke gyldig for dette plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
da-DK[0]: %s site aktiv
da-DK[1]: %s sites aktive

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
da-DK: Din licensnøgle har nået sin aktiveringsgrænse (%s).

en: Read more
da-DK: Læs mere

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
da-DK: Din licensnøgle er udløbet den %s.

en: Renew now for 20% discount.
da-DK: Forny nu for 20% rabat.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
da-DK: Din licensnøgle er ikke aktiv. Venligst reaktiver eller gem indstillingerne.

en: Your license key has expired.
da-DK: Din licensnøgle er udløbet.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
da-DK: Din licensnøgle er blevet deaktiveret. Venligst %1$skøb en ny licensnøgle%2$s for at fortsætte med at bruge pluginnet.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
da-DK: %1$s kræver PHP %2$s eller højere. Venligst opdater den PHP-version, der bruges af din webserver.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %2$s eller højere. Venligst opdater din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %4$s eller højere. Venligst %2$sopdater%3$s din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at WooCommerce er installeret og aktiv.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
da-DK: %1$s kræver %2$s at være installeret og aktiv.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver WooCommerce %2$s eller højere. Venligst opdater først din WooCommerce-opsætning.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver %2$s %3$s eller højere. Venligst %4$s din WooCommerce-opsætning først.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at Easy Digital Downloads er installeret og aktiv.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
da-DK: %1$s kunne ikke fuldføre sin første aktivering, fordi følgende fejl opstod:<br>%2$s

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update required
da-DK: %1$s databaseopdatering kræves

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
da-DK: <p>%1$s er blevet opdateret! For at holde tingene kørende glat, skal vi opdatere din database til den nyeste version. Databaseopdateringsprocessen kører i baggrunden og kan tage lidt tid, så vær venligst tålmodig.</p>

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update done
da-DK: %1$s databaseopdatering færdig

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
da-DK: <p>%1$s databaseopdatering er fuldført. Tak for at opdatere til den nyeste version!</p>

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
da-DK: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at udføre denne handling.

en: An upgrade is already in progress. Please wait until it completes.
da-DK: En opgradering er allerede i gang. Vent venligst, indtil den er færdig.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
da-DK: Kan ikke oprette forbindelse til filsystemet. Bekræft venligst dine legitimationsoplysninger.

en: You don't have permission to activate the plugin.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at aktivere plugin'et.

en: You do not have permission to view the setup wizard.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at se opsætningsguiden.

en: Authentication required.
da-DK: Godkendelse påkrævet.

en: Could not find the appropriate step.
da-DK: Kunne ikke finde det passende trin.

en: Please enter a license key.
da-DK: Indtast venligst en licensnøgle.

en: Invalid action requested.
da-DK: Ugyldig handling anmodet.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
da-DK: %s opsætningsguide

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
da-DK: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende indstillinger for %s. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: Setup wizard
da-DK: Opsætningsguide

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
da-DK: Hvis du har brug for at få adgang til opsætningsguiden igen, bedes du klikke på knappen nedenfor.

en: More
da-DK: Mere

en: Extra features
da-DK: Ekstra funktioner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr dit site med disse fantastiske plugins fra Barn2.

en: Ready
da-DK: Klar

en: Setup Complete
da-DK: Opsætning fuldført

en: Welcome
da-DK: Velkommen

en: Select an option
da-DK: Vælg en mulighed

en: You are not authorized
da-DK: Du er ikke autoriseret

en: No records to update have been found.
da-DK: Ingen optegnelser til opdatering er blevet fundet.

en: No filter found matching the criteria.
da-DK: Ingen filter fundet, der matcher kriterierne.

en: Copy
da-DK: Kopier

en: Please enter a name for the group.
da-DK: Indtast venligst et navn til gruppen.

en: Something went wrong: could not update the selected group
da-DK: Der opstod en fejl: kunne ikke opdatere den valgte gruppe

en: Please add at least 1 filter to the group.
da-DK: Tilføj venligst mindst 1 filter til gruppen.

en: No group ID has been found.
da-DK: Ingen gruppe-ID er blevet fundet.

en: Something went wrong, could not find the selected group.
da-DK: Der opstod en fejl, kunne ikke finde den valgte gruppe.

en: Please enter a name for the group
da-DK: Indtast venligst et navn til gruppen

en: Something went wrong while creating the group
da-DK: Der opstod en fejl under oprettelsen af gruppen

en: One or more filters have no name assigned. Please make sure all filters have a name.
da-DK: En eller flere filtre har ikke et navn tildelt. Sørg venligst for, at alle filtre har et navn.

en: No record found matching the criteria.
da-DK: Ingen optegnelse fundet, der matcher kriterierne.

en: No group found matching the criteria.
da-DK: Ingen gruppe fundet, der matcher kriterierne.

en: The following filters are sharing the same data source: %s. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
da-DK: De følgende filtre deler den samme datakilde: %s. Hvert filter i en gruppe skal have en unik datakilde. Juster venligst filtrene derefter.

en: The "%1$s" filter has been found. Please remove the following filters from the group: %2$s.
da-DK: Filtrene "%1$s" er blevet fundet. Fjern venligst de følgende filtre fra gruppen: %2$s.

en: Regenerating the index in the background. Product filtering and sorting may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
da-DK: Regenerering af indekset i baggrunden. Produktfiltrering og sortering kan være unøjagtige, indtil dette er færdigt. Det vil tage nogle minutter, og denne meddelelse forsvinder, når det er komplet.

en: Filters
da-DK: Filtre

en: Shop filters
da-DK: Butiksfiltre

en: Behavior
da-DK: Adfærd

en: Filter text
da-DK: Filtertekst

en: Customize the text which appears on the filters.
da-DK: Tilpas teksten, der vises på filtrene.

en: Uninstalling WooCommerce Product Filters
da-DK: Afinstallere WooCommerce produktfiltre

en: These settings control the filters that appear above the list of products in your store. You can also add filters to a sidebar by adding a <a href="%s">Product Filters widget</a>.
da-DK: Disse indstillinger styrer de filtre, der vises over listen over produkter i din butik. Du kan også tilføje filtre til en sidebar ved at tilføje en <a href="%s">Produktfiltre widget</a>.

en: Customize the design of the filters.
da-DK: Tilpas designet af filtrene.

en: ‘Show filters’ button
da-DK: ‘Vis filtre’ knap

en: Filter
da-DK: Filtrer

en: Slide-out panel heading
da-DK: Overskrift for skydende panel

en: ‘Apply filters’ button
da-DK: ‘Anvend filtre’ knap

en: Apply Filters
da-DK: Anvend filtre

en: ‘Clear filters’ link
da-DK: ‘Ryd filtre’ link

en: Clear filters
da-DK: Ryd filtre

en: Filter mode
da-DK: Filtertilstand

en: Apply filters as soon as the customer makes a selection
da-DK: Anvend filtre, så snart kunden foretager et valg

en: Click a button to apply the filters
da-DK: Klik på en knap for at anvende filtrene

en: Toggle filters
da-DK: Skift filtre

en: Allow customers to toggle filters open or closed
da-DK: Tillad kunder at skifte filtre åbne eller lukkede

en: This applies to filter widgets, the slide-out panel, and filters using the vertical layout which are added using a shortcode.
da-DK: Dette gælder for filterwidgets, det udtrækkelige panel og filtre, der bruger det vertikale layout, som tilføjes ved hjælp af en shortcode.

en: Default toggle state
da-DK: Standard tilstand for skifter

en: Open
da-DK: Åben

en: Closed
da-DK: Lukket

en: Product count
da-DK: Produktantal

en: Display the number of products next to each option
da-DK: Vis antallet af produkter ved siden af hver mulighed

en: Infinite scrolling
da-DK: Uendelig rulning

en: Enable infinite scroll on product listing pages
da-DK: Aktivér uendelig rulning på produktlister

en: Filter logic
da-DK: Filterlogik

en: Enable "OR" logic
da-DK: Aktivér "ELLER" logik

en: Choose between AND or OR logic when selecting from multiple filters. For example, if a customer selects a color and a size then AND logic will only display products which meet both criteria, whereas OR logic will display products which meet either or both criteria.
da-DK: Vælg mellem AND- eller OR-logik, når du vælger fra flere filtre. For eksempel, hvis en kunde vælger en farve og en størrelse, så vil AND-logik kun vise produkter, der opfylder begge kriterier, mens OR-logik vil vise produkter, der opfylder enten eller begge kriterier.

en: AND
da-DK: OG

en: OR
da-DK: ELLER

en: Filter group
da-DK: Filtergruppe

en: Select a filter group to display above the lists of products in your store.
da-DK: Vælg en filtergruppe til at vise over produktlisterne i din butik.

en: Filter visibility
da-DK: Filter synlighed

en: Always display filters
da-DK: Vis altid filtre

en: Click button to reveal filters
da-DK: Klik på knappen for at afsløre filtre

en: On mobile
da-DK: På mobil

en: Number of filters per row
da-DK: Antal filtre pr. række

en: Enter the number of filters to display per row within the horizontal layout.
da-DK: Indtast antallet af filtre, der skal vises pr. række inden for det vandrette layout.

en: Primary color
da-DK: Primær farve

en: Secondary color
da-DK: Sekundær farve

en: Filter title text
da-DK: Filtre titeltekst

en: Delete data on uninstall
da-DK: Slet data ved afinstallation

en: Permanently delete all WooCommerce Product Filters settings and data when uninstalling the plugin
da-DK: Slet permanent alle WooCommerce Produktfiltre indstillinger og data ved afinstallation af plugin'et

en: Product Filters
da-DK: Produktfiltre

en: The following options control the WooCommerce Product Filters extension.
da-DK: Følgende muligheder styrer WooCommerce Produktfiltre udvidelsen.

en: Save Changes
da-DK: Gem ændringer

en: Clear
da-DK: Ryd

en: Default
da-DK: Standard

en: Select Color
da-DK: Vælg farve

en: Current Color
da-DK: Nuværende farve

en: If you are using this attribute in a color filter, select the exact color which will appear in the filter.
da-DK: Hvis du bruger denne attribut i et farvefilter, skal du vælge den præcise farve, som vil vises i filteret.

en: Assign color
da-DK: Tildel farve

en: Thumbnail
da-DK: Miniaturebillede

en: Upload/Add image
da-DK: Upload/tilføj billede

en: Remove image
da-DK: Fjern billede

en: Choose an image
da-DK: Vælg et billede

en: Use image
da-DK: Brug billede

en: Manage filters
da-DK: Administrer filtre

en: Create filter widgets
da-DK: Opret filter widgets

en: Ready!
da-DK: Klar!

en: Filter behavior and content
da-DK: Filteradfærd og indhold

en: How do you want the filters to work?
da-DK: Hvordan vil du have filtrene til at fungere?

en: Would you like to display filters above the lists of products in your shop? (If not, then you can add filters manually using a widget or shortcode.)
da-DK: Vil du gerne vise filtre over produktlisterne i din butik? (Hvis ikke, kan du tilføje filtre manuelt ved hjælp af en widget eller shortcode.)

en: Select a filter group to display the same filters at the top of all your main store pages (to get you started, we’ve created a ‘Recommended Filters’ group for you).
da-DK: Vælg en filtergruppe for at vise de samme filtre øverst på alle dine hovedbutikssider (for at komme i gang har vi oprettet en 'Anbefalede filtre' gruppe til dig).

en: Select a filter group to appear at the top of your store (optional)
da-DK: Vælg en filtergruppe, der skal vises øverst i din butik (valgfrit)

en: Visibility
da-DK: Synlighed

en: Next, decide whether to show or hide the filters when the page first loads
da-DK: Beslut derefter, om filtrene skal vises eller skjules, når siden først indlæses

en: Allow customers to toggle filters open or closed.
da-DK: Tillad kunder at skifte mellem åbne eller lukkede filtre.

en: Welcome to WooCommerce Product Filters
da-DK: Velkommen til WooCommerce Produktfiltre

en: Add product filters in no time
da-DK: Tilføj produktfiltre på ingen tid

en: Use this setup wizard to quickly configure the options for your product filters. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
da-DK: Brug denne opsætningsguide til hurtigt at konfigurere indstillingerne for dine produktfiltre. Du kan nemt ændre disse indstillinger senere på plugin-indstillingssiden eller ved at genstarte opsætningsguiden.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr din butik med disse fantastiske plugins fra Barn2.

en: Some filters are sharing the same data source. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
da-DK: Nogle filtre deler den samme datakilde. Hvert filter i en gruppe skal have en unik datakilde. Juster filtrene i overensstemmelse hermed.

en: Default sorting
da-DK: Standard sortering

en: Sort by popularity
da-DK: Sortér efter popularitet

en: Sort by average rating
da-DK: Sortér efter gennemsnitlig bedømmelse

en: Sort by latest
da-DK: Sortér efter seneste

en: Sort by price: low to high
da-DK: Sorter efter pris: lav til høj

en: Sort by price: high to low
da-DK: Sorter efter pris: høj til lav

en: Custom field
da-DK: Brugerdefineret felt

en: Checkbox
da-DK: Afkrydsningsfelt

en: Text input
da-DK: Tekstinput

en: Range slider
da-DK: Række-slider

en: Filters Group
da-DK: Filtergruppe

en: Content
da-DK: Indhold

en: Filter Group
da-DK: Filtergruppe

en: No filter groups found. Create a filter group first.
da-DK: Ingen filtergrupper fundet. Opret først en filtergruppe.

en: Vertical
da-DK: Vertikal

en: Horizontal
da-DK: Horisontal

en: Product Filters preview is not available within the editor. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
da-DK: Produktfilter forhåndsvisning er ikke tilgængelig i editoren. Gem venligst og vis siden på frontend for at se filtrene i aktion.

en: Product List
da-DK: Produktliste

en: Columns
da-DK: Kolonner

en: Rows
da-DK: Rækker

en: Product Query
da-DK: Produktforespørgsel

en: Use current query
da-DK: Brug nuværende forespørgsel

en: Enable this to use the current page query instead. This must be enabled when used on archive pages.
da-DK: Aktivér dette for at bruge den nuværende sideforespørgsel i stedet. Dette skal aktiveres, når det bruges på arkivsider.

en: Yes
da-DK: Ja

en: No
da-DK: Nej

en: Product Categories
da-DK: Produktkategorier

en: Select specific product categories to display. Leave empty to show products from all categories.
da-DK: Vælg specifikke produktkategorier, der skal vises. Lad stå tomt for at vise produkter fra alle kategorier.

en: Product Tags
da-DK: Produktmærker

en: Filter products by specific tags. Leave empty to include products with any tag.
da-DK: Filtrer produkter efter specifikke mærker. Lad stå tomt for at inkludere produkter med ethvert mærke.

en: Enter the number of columns.
da-DK: Indtast antallet af kolonner.

en: Enter the number of rows.
da-DK: Indtast antallet af rækker.

en: Categories
da-DK: Kategorier

en: Select a category or leave blank for all.
da-DK: Vælg en kategori eller lad være tom for alle.

en: Tags
da-DK: Mærker

en: Select a tag or leave blank for all.
da-DK: Vælg et mærke eller lad være tom for alle.

en: Enter the ID of the filter group.
da-DK: Indtast ID'et for filtergruppen.

en: Select the layout.
da-DK: Vælg layout.

en: Select a filter group
da-DK: Vælg en filtergruppe

en: Product Filters preview is not available within the builder. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
da-DK: Forhåndsvisning af produktfiltre er ikke tilgængelig i builderen. Gem venligst og se siden på frontend for at se filtrene i aktion.

en: Please select a filter group.
da-DK: Vælg venligst en filtergruppe.

en: Query
da-DK: Forespørgsel

en: Comma separated list of product categories slugs. Leave empty to show products from all categories.
da-DK: Komma-separeret liste over produktkategorier slugs. Lad stå tomt for at vise produkter fra alle kategorier.

en: Comma separated list of product tags slugs. Leave empty to include products with any tag.
da-DK: Komma-separeret liste over produktmærker slugs. Lad stå tomt for at inkludere produkter med ethvert mærke.

en: Select a group
da-DK: Vælg en gruppe

en: Group ID
da-DK: Gruppe ID

en: Number of columns to display.
da-DK: Antal kolonner der skal vises.

en: Number of rows to display.
da-DK: Antal rækker der skal vises.

en: Attributes
da-DK: Attributter

en: Price
da-DK: Pris

en: Sort by
da-DK: Sorter efter

note: translators: %d: number of results translators: %d: total results
en: %d result | %d results
da-DK[0]: %d resultat
da-DK[1]: %d resultater

en: No taxonomy provided.
da-DK: Ingen taksonomi angivet.

en: Show filters
da-DK: Vis filtre

en: From
da-DK: Fra

en: To
da-DK: Til

en: No groups found. Please check your request.
da-DK: Ingen grupper fundet. Tjek venligst din anmodning.

en: [Barn2] Display a filter group created with the WooCommerce Product Filters plugin.
da-DK: [Barn2] Vis en filtergruppe oprettet med WooCommerce Product Filters-pluginet.

en: Filters are only visible on the frontend
da-DK: Filtre er kun synlige på frontend

en: Please select a filter group in the widget settings.
da-DK: Vær venlig at vælge en filtergruppe i widgetindstillingerne.

en: Your product filters will appear here.
da-DK: Dine produktfiltre vil vises her.

en: Title
da-DK: Titel

en: Category
da-DK: Kategori

en: Brand
da-DK: Mærke

en: Attribute
da-DK: Attribut

en: Color
da-DK: Farve

en: Rating
da-DK: Vurdering

en: In stock
da-DK: På lager

en: On sale
da-DK: På udsalg

en: Checkboxes
da-DK: Afkrydsningsfelter

en: Radio buttons
da-DK: Radioknapper

en: Labels
da-DK: Etiketter

en: Images
da-DK: Billeder

en: None
da-DK: Ingen

note: translators: %d is the rating.
en: Rated %d out of 5
da-DK: Vurderet %d ud af 5

note: translators: %s is the search query.
en: Search: %s
da-DK: Søg: %s

en: 1 result
da-DK: 1 resultat
