WooCommerce Product Filters 2.0.3 - en to fi translation catalogue (251 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Product Filters
fi: WooCommerce-tuotefiltterit

note: Description of the plugin
en: Help customers to find what they want quickly and easily. Add product filters for price, color, category, size, attributes, and more.
fi: Auta asiakkaita löytämään haluamansa nopeasti ja helposti. Lisää tuotefilttereitä hinnan, värin, kategorian, koon, attribuuttien ja muiden mukaan.

en: [View page]
fi: [Näytä sivu]

en: Size
fi: Koko

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Support
fi: Tuki

en: Settings
fi: Asetukset

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
fi: Näytä %s dokumentaatio

en: Docs
fi: Dokumentit

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
fi: Aktivoi %1$syhteensopiva lisenssiavain%2$s saadaksesi päivitykset käyttöön.

en: Auto-updates unavailable.
fi: Automaattiset päivitykset eivät ole käytettävissä.

en: License key successfully activated.
fi: Lisenssiavain on aktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error activating your license key.
fi: Lisenssiavaimen aktivoinnissa tapahtui virhe.

en: License key successfully deactivated.
fi: Lisenssiavain on deaktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
fi: Lisenssiavaimen deaktivoimisessa tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: The license key looks good!
fi: Lisenssiavain näyttää olevan kunnossa!

en: There's a problem with your license key.
fi: Lisenssiavaimessasi on ongelma.

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
fi: Lisenssiavain löytyy tilausvahvistus-sähköpostistasi.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Check
fi: Tarkista

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Deactivate
fi: Deaktivoi

en: License key deactivated.
fi: Lisenssiavain on deaktivoitu.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
fi: Kiitos, että asensit %1$s. Aloittaaksesi, %2$s syötä lisenssiavain%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
fi: Lisenssiavain %1$s on vanhentunut. %2$sKlikkaa tästä uusiaksesi 20%% alennuksella%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
fi: Sinulla ei ole enää voimassa olevaa lisenssiä %1$s:lle. %2$sOsta uusi lisenssiavain%3$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
fi: %1$s - sivustosi on siirtynyt uuteen verkkotunnukseen. %2$sAktivoi lisenssiavain uudelleen%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: Your license key is active.
fi: Lisenssiavain on aktiivinen.

en: Please enter your license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Your license key is invalid.
fi: Lisenssiavain ei ole voimassa.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
fi: Virheellinen lisenssiavain - tarkista tilausvahvistus-sähköpostisi tai %1$sTilisi%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
fi: Aktivointia varten ei toimitettu URL-osoitetta, ota yhteyttä tukeen.

en: License key mismatch, please contact support.
fi: Lisenssiavaimet eivät täsmää, ota yhteyttä tukeen.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
fi: Tämä lisenssi on pakattuun tuotteeseen eikä sitä voi aktivoida.

en: Your license key is not valid for this plugin.
fi: Lisenssiavain ei ole voimassa tälle liitännäiselle.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
fi[0]: %s sivu aktiivinen
fi[1]: %s sivua aktiivinen

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
fi: Lisenssiavaimesi on saavuttanut aktivointirajan (%s).

en: Read more
fi: Lue lisää

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut %s.

en: Renew now for 20% discount.
fi: Uudista nyt 20 % alennuksella.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
fi: Lisenssiavaimesi ei ole aktiivinen. Aktivoi se uudelleen tai tallenna asetukset.

en: Your license key has expired.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä. Ole hyvä ja %1$sosta uusi lisenssiavain%2$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
fi: %1$s vaatii PHP %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä web-palvelimesi käyttämä PHP-versio.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %4$s tai suuremman. Ole hyvä ja %2$späivitä%3$s WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
fi: %1$s vaatii WooCommercen asennusta ja aktivointia.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
fi: %1$s vaatii %2$s asennusta ja aktivointia.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii WooCommerce %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä ensin WooCommerce-asetuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii %2$s %3$s tai suuremman. Ole hyvä ja %4$s ensin WooCommerce-asetuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
fi: %1$s vaatii Easy Digital Downloads asennusta ja aktivointia.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
fi: %1$s ei voinut suorittaa ensimmäistä aktivointiaan, koska seuraava virhe tapahtui:<br>%2$s

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update required
fi: %1$s tietokannan päivitys vaaditaan

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
fi: <p>%1$s on päivitetty! Jotta asiat toimisivat sujuvasti, meidän on päivitettävä tietokantasi uusimpaan versioon. Tietokannan päivitysprosessi toimii taustalla ja voi kestää hetken, joten ole hyvä ja ole kärsivällinen.</p>

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update done
fi: %1$s tietokannan päivitys valmis

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
fi: <p>%1$s tietokannan päivitys on valmis. Kiitos, että päivität viimeisimpään versioon!</p>

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia tämän toiminnon suorittamiseen.

en: An upgrade is already in progress. Please wait until it completes.
fi: Päivitys on jo käynnissä. Ole hyvä ja odota, kunnes se on valmis.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
fi: Yhteys tiedostojärjestelmään epäonnistui. Vahvista käyttäjätunnuksesi.

en: You don't have permission to activate the plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia aktivoida lisäosaa.

en: You do not have permission to view the setup wizard.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tarkastella asennusoppaan.

en: Authentication required.
fi: Todennus vaaditaan.

en: Could not find the appropriate step.
fi: Sopivaa vaihetta ei löytynyt.

en: Please enter a license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Invalid action requested.
fi: Virheellinen toiminto pyydettiin.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
fi: %s asennusopas

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
fi: Varoitus: Tämä ylittää nykyiset asetuksesi %s. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Setup wizard
fi: Asennusopas

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos tarvitset pääsyä asennusoppaaseen uudelleen, napsauta alla olevaa painiketta.

en: More
fi: Lisää

en: Extra features
fi: Lisäominaisuudet

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna sivustoasi näillä fantastisilla lisäosilla Barn2:lta.

en: Ready
fi: Valmis

en: Setup Complete
fi: Asennus valmis

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Select an option
fi: Valitse vaihtoehto

en: You are not authorized
fi: Sinulla ei ole oikeuksia

en: No records to update have been found.
fi: Päivitettävää tietoa ei löytynyt.

en: No filter found matching the criteria.
fi: Kriteerejä vastaavaa suodatinta ei löytynyt.

en: Copy
fi: Kopioi

en: Please enter a name for the group.
fi: Ole hyvä ja syötä ryhmälle nimi.

en: Something went wrong: could not update the selected group
fi: Jotain meni pieleen: ei voitu päivittää valittua ryhmää

en: Please add at least 1 filter to the group.
fi: Ole hyvä ja lisää vähintään 1 suodatin ryhmään.

en: No group ID has been found.
fi: Ryhmän ID:tä ei löytynyt.

en: Something went wrong, could not find the selected group.
fi: Jotain meni pieleen, valittua ryhmää ei löytynyt.

en: Please enter a name for the group
fi: Ole hyvä ja syötä ryhmälle nimi

en: Something went wrong while creating the group
fi: Jotain meni pieleen ryhmää luodessa

en: One or more filters have no name assigned. Please make sure all filters have a name.
fi: Yhdellä tai useammalla suodattimella ei ole nimeä. Varmista, että kaikilla suodattimilla on nimi.

en: No record found matching the criteria.
fi: Kriteerejä vastaavaa tietuetta ei löytynyt.

en: No group found matching the criteria.
fi: Kriteerejä vastaavaa ryhmää ei löytynyt.

en: The following filters are sharing the same data source: %s. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
fi: Seuraavat suodattimet jakavat saman tietolähteen: %s. Jokaisella ryhmän suodattimella on oltava ainutlaatuinen tietolähde. Säädä suodattimia sen mukaisesti.

en: The "%1$s" filter has been found. Please remove the following filters from the group: %2$s.
fi: Suodatin "%1$s" on löytynyt. Poista seuraavat suodattimet ryhmästä: %2$s.

en: Regenerating the index in the background. Product filtering and sorting may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
fi: Indeksiä luodaan uudelleen taustalla. Tuotteen suodatus ja lajittelu eivät välttämättä ole tarkkoja ennen kuin tämä valmistuu. Tämä vie muutaman minuutin ja tämä ilmoitus katoaa, kun se on valmis.

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Shop filters
fi: Kaupan suodattimet

en: Behavior
fi: Käyttäytyminen

en: Filter text
fi: Suodatinteksti

en: Customize the text which appears on the filters.
fi: Mukauta teksti, joka näkyy suodattimissa.

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Uninstalling WooCommerce Product Filters
fi: WooCommerce-tuotesuodattimien poistaminen

en: These settings control the filters that appear above the list of products in your store. You can also add filters to a sidebar by adding a <a href="%s">Product Filters widget</a>.
fi: Nämä asetukset hallitsevat suodattimia, jotka näkyvät tuotelistan yläpuolella kaupassasi. Voit myös lisätä suodattimia sivupalkkiin lisäämällä <a href="%s">Tuotesuodatin-widgetin</a>.

en: Customize the design of the filters.
fi: Mukauta suodattimien ulkoasua.

en: ‘Show filters’ button
fi: ‘Näytä suodattimet’ -painike

en: Filter
fi: Suodata

en: Slide-out panel heading
fi: Liukuvan paneelin otsikko

en: ‘Apply filters’ button
fi: ‘Käytä suodattimia’ -painike

en: Apply Filters
fi: Käytä suodattimia

en: ‘Clear filters’ link
fi: ‘Tyhjennä suodattimet’ -linkki

en: Clear filters
fi: Tyhjennä suodattimet

en: Filter mode
fi: Suodatinmoodi

en: Apply filters as soon as the customer makes a selection
fi: Käytä suodattimia heti, kun asiakas tekee valinnan

en: Click a button to apply the filters
fi: Napsauta painiketta käyttääksesi suodattimia

en: Toggle filters
fi: Vaihda suodattimia

en: Allow customers to toggle filters open or closed
fi: Salli asiakkaiden avata tai sulkea suodattimia

en: This applies to filter widgets, the slide-out panel, and filters using the vertical layout which are added using a shortcode.
fi: Tämä koskee suodatinwidgetejä, ulosvetopaneelia ja suodattimia, jotka käyttävät pystysuoraa asettelua ja jotka on lisätty lyhytnoteilla.

en: Default toggle state
fi: Oletusarvoinen kytkentätila

en: Open
fi: Auki

en: Closed
fi: Kiinni

en: Product count
fi: Tuotemäärä

en: Display the number of products next to each option
fi: Näytä tuotteiden määrä jokaisen vaihtoehdon vieressä

en: Infinite scrolling
fi: Äärettömästi vieritystä

en: Enable infinite scroll on product listing pages
fi: Aktivoi äärettömän vierityksen tuoteluettelosivuilla

en: Filter logic
fi: Suodatinlogiikka

en: Enable "OR" logic
fi: Aktivoi "TAI" logiikka

en: Choose between AND or OR logic when selecting from multiple filters. For example, if a customer selects a color and a size then AND logic will only display products which meet both criteria, whereas OR logic will display products which meet either or both criteria.
fi: Valitse AND- tai OR-logiikan välillä useista suodattimista valittaessa. Esimerkiksi, jos asiakas valitsee värin ja koon, AND-logiikka näyttää vain tuotteet, jotka täyttävät molemmat kriteerit, kun taas OR-logiikka näyttää tuotteet, jotka täyttävät joko yhden tai molemmat kriteerit.

en: AND
fi: JA

en: OR
fi: TAI

en: Filter group
fi: Suodatinryhmä

en: Select a filter group to display above the lists of products in your store.
fi: Valitse suodatinryhmä näytettäväksi tuotteiden listojen ylle kaupassasi.

en: Filter visibility
fi: Suodattimen näkyvyys

en: Always display filters
fi: Näytä suodattimet aina

en: Click button to reveal filters
fi: Napsauta painiketta paljastaaksesi suodattimet

en: On mobile
fi: Mobiilissa

en: Number of filters per row
fi: Suodattimien määrä rivillä

en: Enter the number of filters to display per row within the horizontal layout.
fi: Syötä suodattimien määrä, joka näytetään riveittäin vaakasuorassa asettelussa.

en: Primary color
fi: Pääväri

en: Secondary color
fi: Toissijainen väri

en: Filter title text
fi: Suodattimen otsikkoteksti

en: Delete data on uninstall
fi: Poista tiedot poiston yhteydessä

en: Permanently delete all WooCommerce Product Filters settings and data when uninstalling the plugin
fi: Poista pysyvästi kaikki WooCommerce-tuotesuodattimien asetukset ja tiedot liitännäisen poiston yhteydessä

en: Product Filters
fi: Tuotesuodattimet

en: The following options control the WooCommerce Product Filters extension.
fi: Seuraavat vaihtoehdot ohjaavat WooCommerce-tuotesuodattimen laajennusta.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: If you are using this attribute in a color filter, select the exact color which will appear in the filter.
fi: Jos käytät tätä attribuuttia väri-suodattimessa, valitse tarkka väri, joka näkyy suodattimessa.

en: Assign color
fi: Määritä väri

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Upload/Add image
fi: Lataa/ Lisää kuva

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Use image
fi: Käytä kuvaa

en: Manage filters
fi: Hallitse suodattimia

en: Create filter widgets
fi: Luo suodatinwidgettejä

en: Ready!
fi: Valmis!

en: Filter behavior and content
fi: Suodattimen käyttäytyminen ja sisältö

en: How do you want the filters to work?
fi: Miten haluat suodattimien toimivan?

en: Would you like to display filters above the lists of products in your shop? (If not, then you can add filters manually using a widget or shortcode.)
fi: Haluaisitko näyttää suodattimet tuotteiden luetteloiden yläpuolella kaupassasi? (Jos et, voit lisätä suodattimet manuaalisesti widgetin tai lyhyen koodin avulla.)

en: Select a filter group to display the same filters at the top of all your main store pages (to get you started, we’ve created a ‘Recommended Filters’ group for you).
fi: Valitse suodatinryhmä, jotta samat suodattimet näkyvät kaikilla pääkauppasivujesi yläosassa (aloituksesi tueksi olemme luoneet sinulle 'Suositellut suodattimet' -ryhmän).

en: Select a filter group to appear at the top of your store (optional)
fi: Valitse suodatinryhmä, joka näkyy kauppasi yläosassa (valinnainen)

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Next, decide whether to show or hide the filters when the page first loads
fi: Päätä seuraavaksi, näytetäänkö vai piilotetaanko suodattimet, kun sivu ladataan ensimmäisen kerran

en: Allow customers to toggle filters open or closed.
fi: Salli asiakkaiden avata tai sulkea suodattimia.

en: Welcome to WooCommerce Product Filters
fi: Tervetuloa WooCommerce-tuotesuodattimiin

en: Add product filters in no time
fi: Lisää tuotesuodattimia hetkessä

en: Use this setup wizard to quickly configure the options for your product filters. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
fi: Käytä tätä asetusten asennusohjelmaa konfiguroidaksesi tuotesuodattimien vaihtoehtoja nopeasti. Voit helposti muuttaa näitä vaihtoehtoja myöhemmin liitännäisen asetussivulla tai käynnistämällä asetusten asennusohjelman uudelleen.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna kauppaasi näillä upeilla liitännäisillä Barn2:lta.

en: Some filters are sharing the same data source. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
fi: Jotkut suodattimet jakavat saman tietolähteen. Jokaisella suodattimella ryhmässä on oltava ainutlaatuinen tietolähde. Säädä suodattimia sen mukaisesti.

en: Default sorting
fi: Oletuslajittelu

en: Sort by popularity
fi: Lajittele suositun mukaan

en: Sort by average rating
fi: Lajittele keskiarvoluokituksen mukaan

en: Sort by latest
fi: Lajittele uusimman mukaan

en: Sort by price: low to high
fi: Lajittele hinnan mukaan: matalasta korkeaan

en: Sort by price: high to low
fi: Lajittele hinnan mukaan: korkeasta matalaan

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Text input
fi: Tekstikenttä

en: Range slider
fi: Liukusäädin

en: Filters Group
fi: Suodattimien ryhmä

en: Content
fi: Sisältö

en: Filter Group
fi: Suodatinryhmä

en: No filter groups found. Create a filter group first.
fi: Ei suodatinryhmiä löytynyt. Luo ensin suodatinryhmä.

en: Layout
fi: Asettelu

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Product Filters preview is not available within the editor. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
fi: Tuotesuodattimien esikatselu ei ole saatavilla editorissa. Tallenna ja tarkastele sivua etupäässä nähdäksesi suodattimet käytössä.

en: Product List
fi: Tuotelista

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Rows
fi: Rivit

en: Product Query
fi: Tuotepyyntö

en: Use current query
fi: Käytä nykyistä pyyntöä

en: Enable this to use the current page query instead. This must be enabled when used on archive pages.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta voit käyttää nykyistä sivupyyntöä sen sijaan. Tämä on otettava käyttöön, kun sitä käytetään arkistosivuilla.

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Product Categories
fi: Tuotekategoriat

en: Select specific product categories to display. Leave empty to show products from all categories.
fi: Valitse tietyt tuotekategoriat näytettäväksi. Jätä tyhjäksi, jotta näytetään tuotteet kaikista kategorioista.

en: Product Tags
fi: Tuotetunnisteet

en: Filter products by specific tags. Leave empty to include products with any tag.
fi: Suodata tuotteita tiettyjen tunnisteiden mukaan. Jätä tyhjäksi, jotta mukaan otetaan tuotteet, joilla on mikä tahansa tunniste.

en: Enter the number of columns.
fi: Anna sarakkeiden määrä.

en: Enter the number of rows.
fi: Anna rivien määrä.

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Select a category or leave blank for all.
fi: Valitse kategoria tai jätä tyhjäksi kaikille.

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Select a tag or leave blank for all.
fi: Valitse tunniste tai jätä tyhjäksi kaikille.

en: Enter the ID of the filter group.
fi: Anna suodatinryhmän ID.

en: Select the layout.
fi: Valitse asettelu.

en: Select a filter group
fi: Valitse suodatinryhmä

en: Product Filters preview is not available within the builder. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
fi: Tuotteen suodattimien esikatselu ei ole saatavilla rakennustyökalussa. Tallenna ja katso sivua etupäänä nähdäksesi suodattimet käytössä.

en: Please select a filter group.
fi: Valitse suodatinryhmä.

en: Query
fi: Kysely

en: Comma separated list of product categories slugs. Leave empty to show products from all categories.
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo tuotekategorioiden slugeista. Jätä tyhjäksi, jotta näytetään tuotteet kaikista kategorioista.

en: Comma separated list of product tags slugs. Leave empty to include products with any tag.
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo tuotetunnisteiden slugeista. Jätä tyhjäksi, jotta mukaan otetaan tuotteet, joilla on mikä tahansa tunniste.

en: Select a group
fi: Valitse ryhmä

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Number of columns to display.
fi: Näytettävien sarakkeiden määrä.

en: Number of rows to display.
fi: Näytettävien rivien määrä.

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Price
fi: Hinta

en: Sort by
fi: Lajittele mukaan

note: translators: %d: number of results translators: %d: total results
en: %d result | %d results
fi[0]: %d tulos
fi[1]: %d tulosta

en: No taxonomy provided.
fi: Ei taksonomiaa annettu.

en: Show filters
fi: Näytä suodattimet

en: From
fi: Alkaen

en: To
fi: Päättyen

en: No groups found. Please check your request.
fi: Ei ryhmiä löytynyt. Tarkista pyyntösi.

en: [Barn2] Display a filter group created with the WooCommerce Product Filters plugin.
fi: [Barn2] Näytä suodatusryhmä, joka on luotu WooCommerce-tuotesuodattimet-laajennuksella.

en: Filters are only visible on the frontend
fi: Suodattimet näkyvät vain etupäässä

en: Please select a filter group in the widget settings.
fi: Valitse suodatusryhmä widgetin asetuksista.

en: Your product filters will appear here.
fi: Tuotesuodattimesi näkyvät täällä.

en: Title
fi: Otsikko

en: Category
fi: Kategoria

en: Brand
fi: Brändi

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Color
fi: Väri

en: Tag
fi: Tunniste

en: Rating
fi: Arvosana

en: In stock
fi: Varastossa

en: On sale
fi: Tarjouksessa

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Radio buttons
fi: Radiopainikkeet

en: Labels
fi: Tarrat

en: Images
fi: Kuvat

en: None
fi: Ei mitään

note: translators: %d is the rating.
en: Rated %d out of 5
fi: Arvostelu %d viidestä

note: translators: %s is the search query.
en: Search: %s
fi: Haku: %s

en: 1 result
fi: 1 tulos
