WooCommerce Product Filters 2.0.3 - en to nl-NL translation catalogue (241 entries)

note: Description of the plugin
en: Help customers to find what they want quickly and easily. Add product filters for price, color, category, size, attributes, and more.
nl-NL: Help klanten om snel en gemakkelijk te vinden wat ze willen. Voeg productfilters toe voor prijs, kleur, categorie, maat, attributen, en meer.

en: [View page]
nl-NL: [Bekijk pagina]

en: Size
nl-NL: Grootte

en: Documentation
nl-NL: Documentatie

en: Support
nl-NL: Ondersteuning

en: Settings
nl-NL: Instellingen

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
nl-NL: Bekijk %s documentatie

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
nl-NL: Activeer %1$szonder licentiecode%2$s om updates mogelijk te maken.

en: Auto-updates unavailable.
nl-NL: Automatische updates niet beschikbaar.

en: License key successfully activated.
nl-NL: Licentiecode succesvol geactiveerd.

en: There was an error activating your license key.
nl-NL: Er was een fout bij het activeren van uw licentiecode.

en: License key successfully deactivated.
nl-NL: Licentiecode succesvol gedeactiveerd.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
nl-NL: Er was een fout bij het deactiveren van uw licentiecode, probeer het alstublieft opnieuw.

en: The license key looks good!
nl-NL: De licentiecode is in orde!

en: There's a problem with your license key.
nl-NL: Er is een probleem met uw licentiecode.

en: License key
nl-NL: Licentiesleutel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
nl-NL: De licentiesleutel is opgenomen in uw bestelbevestigings-e-mail.

en: License Key
nl-NL: Licentiesleutel

en: Check
nl-NL: Controleren

en: Activate
nl-NL: Activeren

en: Deactivate
nl-NL: Deactiveren

en: License key deactivated.
nl-NL: Licentiesleutel gedeactiveerd.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
nl-NL: Bedankt voor het installeren van %1$s. Om te beginnen, %2$s voer uw licentiesleutel in%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
nl-NL: Uw licentiesleutel voor %1$s is verlopen. %2$sKlik hier om te vernieuwen met 20%% korting%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
nl-NL: U heeft geen geldige licentie meer voor %1$s. %2$sKoop een nieuwe licentiesleutel%3$s om de plugin te blijven gebruiken.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
nl-NL: %1$s - uw site is verplaatst naar een nieuw domein. %2$sHeractiveer uw licentiesleutel%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
nl-NL: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en: Your license key is active.
nl-NL: Uw licentiesleutel is actief.

en: Please enter your license key.
nl-NL: Voer uw licentiesleutel in.

en: Your license key is invalid.
nl-NL: Uw licentiesleutel is ongeldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
nl-NL: Ongeldige licentiesleutel - controleer uw bestelbevestigings-e-mail of %1$sAccount%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
nl-NL: Er is geen URL opgegeven voor activatie, neem contact op met de ondersteuning.

en: License key mismatch, please contact support.
nl-NL: Licentiesleutel komt niet overeen, neem contact op met de ondersteuning.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
nl-NL: Deze licentie is voor een gebundeld product en kan niet worden geactiveerd.

en: Your license key is not valid for this plugin.
nl-NL: Uw licentiesleutel is niet geldig voor deze plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
nl-NL[0]: %s site actief
nl-NL[1]: %s sites actief

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
nl-NL: Uw licentiecode heeft de activatielimiet (%s) bereikt.

en: Read more
nl-NL: Lees meer

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
nl-NL: Uw licentiecode is verlopen op %s.

en: Renew now for 20% discount.
nl-NL: Verleng nu voor 20% korting.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
nl-NL: Uw licentiecode is niet actief. Heractiveer of sla de instellingen op.

en: Your license key has expired.
nl-NL: Uw licentiecode is verlopen.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
nl-NL: Uw licentiecode is uitgeschakeld. Gelieve %1$saankoop een nieuwe licentiecode%2$s om de plugin te blijven gebruiken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
nl-NL: %1$s vereist PHP %2$s of hoger. Gelieve de PHP-versie die door uw webserver wordt gebruikt bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %2$s of hoger. Gelieve uw WordPress-installatie bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %4$s of hoger. Gelieve %2$sbij te werken%3$s uw WordPress-installatie.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist dat WooCommerce is geïnstalleerd en actief is.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
nl-NL: %1$s vereist %2$s om geïnstalleerd en actief te zijn.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist WooCommerce %2$s of hoger. Gelieve eerst uw WooCommerce-installatie bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist %2$s %3$s of hoger. Gelieve %4$s uw WooCommerce-installatie eerst bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist dat Easy Digital Downloads is geïnstalleerd en actief is.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
nl-NL: %1$s kon zijn eerste activatie niet voltooien omdat de volgende fout optrad:<br>%2$s

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update required
nl-NL: %1$s database-update vereist

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
nl-NL: <p>%1$s is bijgewerkt! Om alles soepel te laten draaien, moeten we uw database bijwerken naar de nieuwste versie. Het database-updateproces draait op de achtergrond en kan even duren, dus wees alstublieft geduldig.</p>

note: translators: %1$s: plugin name
en: %1$s database update done
nl-NL: %1$s database-update voltooid

note: translators: %1$s: plugin name
en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
nl-NL: <p>%1$s database-update voltooid. Bedankt voor het updaten naar de laatste versie!</p>

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
nl-NL: U heeft niet genoeg rechten om deze actie uit te voeren.

en: An upgrade is already in progress. Please wait until it completes.
nl-NL: Een upgrade is al aan de gang. Gelieve te wachten tot deze is voltooid.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
nl-NL: Kan geen verbinding maken met het bestandssysteem. Bevestig alstublieft uw inloggegevens.

en: You don't have permission to activate the plugin.
nl-NL: U heeft geen toestemming om de plugin te activeren.

en: You do not have permission to view the setup wizard.
nl-NL: U heeft geen toestemming om de setup-wizard te bekijken.

en: Authentication required.
nl-NL: Authenticatie vereist.

en: Could not find the appropriate step.
nl-NL: Kon de juiste stap niet vinden.

en: Please enter a license key.
nl-NL: Voer een licentiesleutel in.

en: Invalid action requested.
nl-NL: Ongeldige actie aangevraagd.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
nl-NL: %s setup-wizard

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nl-NL: Waarschuwing: Dit zal uw bestaande instellingen voor %s overschrijven. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Setup wizard
nl-NL: Setup-wizard

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nl-NL: Als u opnieuw toegang wilt tot de setup-wizard, klik dan op de knop hieronder.

en: More
nl-NL: Meer

en: Extra features
nl-NL: Extra functies

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Versterk uw site met deze fantastische plugins van Barn2.

en: Ready
nl-NL: Klaar

en: Setup Complete
nl-NL: Installatie voltooid

en: Welcome
nl-NL: Welkom

en: Select an option
nl-NL: Selecteer een optie

en: You are not authorized
nl-NL: U bent niet gemachtigd

en: No records to update have been found.
nl-NL: Er zijn geen records gevonden om bij te werken.

en: No filter found matching the criteria.
nl-NL: Geen filter gevonden dat overeenkomt met de criteria.

en: Copy
nl-NL: Kopieer

en: Please enter a name for the group.
nl-NL: Voer alstublieft een naam in voor de groep.

en: Something went wrong: could not update the selected group
nl-NL: Er is iets misgegaan: kon de geselecteerde groep niet bijwerken

en: Please add at least 1 filter to the group.
nl-NL: Voeg alstublieft ten minste 1 filter toe aan de groep.

en: No group ID has been found.
nl-NL: Er is geen groeps-ID gevonden.

en: Something went wrong, could not find the selected group.
nl-NL: Er is iets misgegaan, kon de geselecteerde groep niet vinden.

en: Please enter a name for the group
nl-NL: Voer alstublieft een naam in voor de groep

en: Something went wrong while creating the group
nl-NL: Er is iets misgegaan bij het aanmaken van de groep

en: One or more filters have no name assigned. Please make sure all filters have a name.
nl-NL: Een of meer filters hebben geen naam toegewezen. Zorg ervoor dat alle filters een naam hebben.

en: No record found matching the criteria.
nl-NL: Er is geen record gevonden dat overeenkomt met de criteria.

en: No group found matching the criteria.
nl-NL: Er is geen groep gevonden die overeenkomt met de criteria.

en: The following filters are sharing the same data source: %s. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
nl-NL: De volgende filters delen dezelfde gegevensbron: %s. Elk filter in een groep moet een unieke gegevensbron hebben. Pas de filters dienovereenkomstig aan.

en: The "%1$s" filter has been found. Please remove the following filters from the group: %2$s.
nl-NL: Het "%1$s" filter is gevonden. Verwijder alstublieft de volgende filters uit de groep: %2$s.

en: Regenerating the index in the background. Product filtering and sorting may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
nl-NL: Het opnieuw genereren van de index op de achtergrond. Productfiltering en sorteren zijn mogelijk niet nauwkeurig totdat dit is voltooid. Het zal een paar minuten duren en deze melding verdwijnt wanneer het klaar is.

en: Shop filters
nl-NL: Winkelfilters

en: Behavior
nl-NL: Gedrag

en: Filter text
nl-NL: Filtertekst

en: Customize the text which appears on the filters.
nl-NL: Pas de tekst aan die op de filters verschijnt.

en: Design
nl-NL: Ontwerp

en: Uninstalling WooCommerce Product Filters
nl-NL: Het verwijderen van WooCommerce Productfilters

en: These settings control the filters that appear above the list of products in your store. You can also add filters to a sidebar by adding a <a href="%s">Product Filters widget</a>.
nl-NL: Deze instellingen regelen de filters die boven de lijst met producten in uw winkel verschijnen. U kunt ook filters aan een zijbalk toevoegen door een <a href="%s">Productfilters-widget</a> toe te voegen.

en: Customize the design of the filters.
nl-NL: Pas het ontwerp van de filters aan.

en: ‘Show filters’ button
nl-NL: ‘Toon filters’ knop

en: Slide-out panel heading
nl-NL: Koptekst van het uitschuifpaneel

en: ‘Apply filters’ button
nl-NL: ‘Pas filters toe’ knop

en: Apply Filters
nl-NL: Filters toepassen

en: ‘Clear filters’ link
nl-NL: ‘Filters wissen’ link

en: Clear filters
nl-NL: Filters wissen

en: Filter mode
nl-NL: Filtermodus

en: Apply filters as soon as the customer makes a selection
nl-NL: Pas filters toe zodra de klant een selectie maakt

en: Click a button to apply the filters
nl-NL: Klik op een knop om de filters toe te passen

en: Toggle filters
nl-NL: Filters in- of uitschakelen

en: Allow customers to toggle filters open or closed
nl-NL: Klanten toestaan om filters open of gesloten te schakelen

en: This applies to filter widgets, the slide-out panel, and filters using the vertical layout which are added using a shortcode.
nl-NL: Dit geldt voor filterwidgets, het uitklapbare paneel en filters die de verticale lay-out gebruiken en worden toegevoegd met een shortcode.

en: Default toggle state
nl-NL: Standaard toggle-status

en: Closed
nl-NL: Gesloten

en: Product count
nl-NL: Aantal producten

en: Display the number of products next to each option
nl-NL: Toon het aantal producten naast elke optie

en: Infinite scrolling
nl-NL: Oneindig scrollen

en: Enable infinite scroll on product listing pages
nl-NL: Schakel oneindig scrollen in op productoverzichtpagina's

en: Filter logic
nl-NL: Filterlogica

en: Enable "OR" logic
nl-NL: Schakel "OF" logica in

en: Choose between AND or OR logic when selecting from multiple filters. For example, if a customer selects a color and a size then AND logic will only display products which meet both criteria, whereas OR logic will display products which meet either or both criteria.
nl-NL: Kies tussen EN of OF logica bij het selecteren uit meerdere filters. Als een klant bijvoorbeeld een kleur en een maat selecteert, dan toont EN logica alleen producten die aan beide criteria voldoen, terwijl OF logica producten toont die aan één of beide criteria voldoen.

en: AND
nl-NL: EN

en: OR
nl-NL: OF

en: Filter group
nl-NL: Filtergroep

en: Select a filter group to display above the lists of products in your store.
nl-NL: Selecteer een filtergroep om boven de lijsten met producten in uw winkel weer te geven.

en: Filter visibility
nl-NL: Filterzichtbaarheid

en: Always display filters
nl-NL: Filters altijd weergeven

en: Click button to reveal filters
nl-NL: Klik op de knop om filters te tonen

en: On mobile
nl-NL: Op mobiel

en: Number of filters per row
nl-NL: Aantal filters per rij

en: Enter the number of filters to display per row within the horizontal layout.
nl-NL: Voer het aantal filters in dat per rij binnen de horizontale lay-out moet worden weergegeven.

en: Primary color
nl-NL: Primaire kleur

en: Secondary color
nl-NL: Secundaire kleur

en: Filter title text
nl-NL: Filtertitel tekst

en: Delete data on uninstall
nl-NL: Verwijder gegevens bij de installatie

en: Permanently delete all WooCommerce Product Filters settings and data when uninstalling the plugin
nl-NL: Verwijder permanent alle WooCommerce Product Filters-instellingen en -gegevens bij het de-installeren van de plugin

en: Product Filters
nl-NL: Productfilters

en: The following options control the WooCommerce Product Filters extension.
nl-NL: De volgende opties regelen de WooCommerce Product Filters-uitbreiding.

en: Save Changes
nl-NL: Wijzigingen opslaan

en: Clear
nl-NL: Wis

en: Default
nl-NL: Standaard

en: Select Color
nl-NL: Kleur selecteren

en: Current Color
nl-NL: Huidige kleur

en: If you are using this attribute in a color filter, select the exact color which will appear in the filter.
nl-NL: Als je deze attribuut in een kleurfilter gebruikt, selecteer dan de exacte kleur die in het filter zal verschijnen.

en: Assign color
nl-NL: Kleur toewijzen

en: Thumbnail
nl-NL: Miniatuur

en: Upload/Add image
nl-NL: Upload/Voeg afbeelding toe

en: Remove image
nl-NL: Verwijder afbeelding

en: Choose an image
nl-NL: Kies een afbeelding

en: Use image
nl-NL: Gebruik afbeelding

en: Manage filters
nl-NL: Beheer filters

en: Create filter widgets
nl-NL: Maak filterwidgets aan

en: Ready!
nl-NL: Klaar!

en: Filter behavior and content
nl-NL: Filtergedrag en inhoud

en: How do you want the filters to work?
nl-NL: Hoe wilt u dat de filters werken?

en: Would you like to display filters above the lists of products in your shop? (If not, then you can add filters manually using a widget or shortcode.)
nl-NL: Wilt u filters boven de lijsten met producten in uw winkel weergeven? (Als dat niet het geval is, kunt u filters handmatig toevoegen met een widget of shortcode.)

en: Select a filter group to display the same filters at the top of all your main store pages (to get you started, we’ve created a ‘Recommended Filters’ group for you).
nl-NL: Selecteer een filtergroep om dezelfde filters bovenaan al uw hoofd winkelpagina's weer te geven (om u op weg te helpen, hebben we een 'Aanbevolen Filters' groep voor u aangemaakt).

en: Select a filter group to appear at the top of your store (optional)
nl-NL: Selecteer een filtergroep die bovenaan uw winkel moet verschijnen (optioneel)

en: Visibility
nl-NL: Zichtbaarheid

en: Next, decide whether to show or hide the filters when the page first loads
nl-NL: Bepaal vervolgens of u de filters wilt weergeven of verbergen wanneer de pagina voor het eerst laadt

en: Allow customers to toggle filters open or closed.
nl-NL: Sta klanten toe om filters open of gesloten te schakelen.

en: Welcome to WooCommerce Product Filters
nl-NL: Welkom bij WooCommerce Productfilters

en: Add product filters in no time
nl-NL: Voeg snel productfilters toe

en: Use this setup wizard to quickly configure the options for your product filters. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
nl-NL: Gebruik deze installatiewizard om snel de opties voor uw productfilters te configureren. U kunt deze opties later eenvoudig wijzigen op de instellingenpagina van de plugin of door de installatiewizard opnieuw te starten.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Verbeter uw winkel met deze fantastische plugins van Barn2.

en: Some filters are sharing the same data source. Each filter in a group must have a unique data source. Please adjust the filters accordingly.
nl-NL: Sommige filters delen dezelfde gegevensbron. Elke filter in een groep moet een unieke gegevensbron hebben. Pas de filters dienovereenkomstig aan.

en: Default sorting
nl-NL: Standaard sortering

en: Sort by popularity
nl-NL: Sorteren op populariteit

en: Sort by average rating
nl-NL: Sorteren op gemiddelde beoordeling

en: Sort by latest
nl-NL: Sorteren op nieuwste

en: Sort by price: low to high
nl-NL: Sorteer op prijs: laag naar hoog

en: Sort by price: high to low
nl-NL: Sorteer op prijs: hoog naar laag

en: Custom field
nl-NL: Aangepast veld

en: Text input
nl-NL: Tekstinvoer

en: Range slider
nl-NL: Bereik schuifregelaar

en: Filters Group
nl-NL: Filters Groep

en: Content
nl-NL: Inhoud

en: Filter Group
nl-NL: Filtergroep

en: No filter groups found. Create a filter group first.
nl-NL: Geen filtergroepen gevonden. Maak eerst een filtergroep aan.

en: Layout
nl-NL: Indeling

en: Vertical
nl-NL: Verticaal

en: Horizontal
nl-NL: Horizontaal

en: Product Filters preview is not available within the editor. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
nl-NL: Voorbeeld van productfilters is niet beschikbaar binnen de editor. Sla op en bekijk de pagina aan de voorkant om de filters in actie te zien.

en: Product List
nl-NL: Productlijst

en: Columns
nl-NL: Kolommen

en: Rows
nl-NL: Rijen

en: Product Query
nl-NL: Productquery

en: Use current query
nl-NL: Gebruik huidige query

en: Enable this to use the current page query instead. This must be enabled when used on archive pages.
nl-NL: Schakel dit in om in plaats daarvan de huidige paginaquery te gebruiken. Dit moet geactiveerd zijn wanneer het op archiefpagina's wordt gebruikt.

en: Yes
nl-NL: Ja

en: No
nl-NL: Nee

en: Product Categories
nl-NL: Productcategorieën

en: Select specific product categories to display. Leave empty to show products from all categories.
nl-NL: Selecteer specifieke productcategorieën om weer te geven. Laat leeg om producten uit alle categorieën te tonen.

en: Product Tags
nl-NL: Producttags

en: Filter products by specific tags. Leave empty to include products with any tag.
nl-NL: Filter producten op specifieke tags. Laat leeg om producten met elke tag op te nemen.

en: Enter the number of columns.
nl-NL: Voer het aantal kolommen in.

en: Enter the number of rows.
nl-NL: Voer het aantal rijen in.

en: Categories
nl-NL: Categorieën

en: Select a category or leave blank for all.
nl-NL: Selecteer een categorie of laat leeg voor allemaal.

en: Select a tag or leave blank for all.
nl-NL: Selecteer een tag of laat leeg voor allemaal.

en: Enter the ID of the filter group.
nl-NL: Voer de ID van de filtergroep in.

en: Select the layout.
nl-NL: Selecteer de lay-out.

en: Select a filter group
nl-NL: Selecteer een filtergroep

en: Product Filters preview is not available within the builder. Please save and view the page on the frontend to see the filters in action.
nl-NL: Voorvertoning van productfilters is niet beschikbaar binnen de bouwer. Sla de pagina op en bekijk deze aan de voorkant om de filters in actie te zien.

en: Please select a filter group.
nl-NL: Selecteer alstublieft een filtergroep.

en: Comma separated list of product categories slugs. Leave empty to show products from all categories.
nl-NL: Komma gescheiden lijst van productcategorieën slugs. Laat leeg om producten uit alle categorieën te tonen.

en: Comma separated list of product tags slugs. Leave empty to include products with any tag.
nl-NL: Komma gescheiden lijst van producttags slugs. Laat leeg om producten met elke tag op te nemen.

en: Select a group
nl-NL: Selecteer een groep

en: Group ID
nl-NL: Groep ID

en: Number of columns to display.
nl-NL: Aantal kolommen om weer te geven.

en: Number of rows to display.
nl-NL: Aantal rijen om weer te geven.

en: Attributes
nl-NL: Attributen

en: Price
nl-NL: Prijs

en: Sort by
nl-NL: Sorteer op

note: translators: %d: number of results translators: %d: total results
en: %d result | %d results
nl-NL[0]: %d resultaat
nl-NL[1]: %d resultaten

en: No taxonomy provided.
nl-NL: Geen taxonomie opgegeven.

en: Show filters
nl-NL: Toon filters

en: From
nl-NL: Van

en: To
nl-NL: Tot

en: No groups found. Please check your request.
nl-NL: Geen groepen gevonden. Controleer uw aanvraag.

en: [Barn2] Display a filter group created with the WooCommerce Product Filters plugin.
nl-NL: [Barn2] Toon een filtergroep gemaakt met de WooCommerce Product Filters plugin.

en: Filters are only visible on the frontend
nl-NL: Filters zijn alleen zichtbaar op de frontend

en: Please select a filter group in the widget settings.
nl-NL: Selecteer een filtergroep in de widgetinstellingen.

en: Your product filters will appear here.
nl-NL: Uw productfilters verschijnen hier.

en: Title
nl-NL: Titel

en: Category
nl-NL: Categorie

en: Brand
nl-NL: Merk

en: Attribute
nl-NL: Attribuut

en: Color
nl-NL: Kleur

en: Rating
nl-NL: Beoordeling

en: In stock
nl-NL: Op voorraad

en: On sale
nl-NL: In de aanbieding

en: Dropdown
nl-NL: Keuzelijst

en: Checkboxes
nl-NL: Selectievakjes

en: Radio buttons
nl-NL: Radioknoppen

en: Images
nl-NL: Afbeeldingen

en: None
nl-NL: Geen

note: translators: %d is the rating.
en: Rated %d out of 5
nl-NL: Beoordeeld %d van 5

note: translators: %s is the search query.
en: Search: %s
nl-NL: Zoeken: %s

en: 1 result
nl-NL: 1 resultaat
