Nova zbirka priča p. Tončija Trstenjaka: ‘Dika nebeska’

Među novim naslovima na policama Kršćanske sadašnjosti našla se knjiga patera Tončija Trstenjaka pod naslovom Dika nebeska. I druge pripovijesti za vele i male. Riječ je o šezdesetak kratkih priča koje ljudski oplemenjuju i duhovno okrjepljuju. Doživljene su to i proživljene priče svećenika i plodnog pisca, patera Tončija Trstenjaka, koji je u osam desetljeća svojega života bio svjedokom mnogih životnih radosti i ljudskih drama.

Priče koje bude nadu

Iako govore o običnim ljudima i njihovim životima, ove kratke priče bude novu nadu i naravnu težnju za životom u Božjem okrilju. Iako su priče u knjizi kratke, ispunile su čak 500 stranica unutar ovih korica. Neki od naslova sabranih u ovoj knjizi su Dika nebeska, Baka i djed Bad Blue Boysa, Jasenkina Cvjetnica, Kobni bidermajer, Čudo svetih Antuna, Uskrsnuće Melite P. i niz drugih u ovoj zanimljivoj knjizi kratkih priča.

Pater Tonči Trstenjak svećenik je isusovac koji je napisao tridesetak znanstvenih radova, kao i više stotina novinskih članaka te mnoštva televizijskih emisija, scenarija, reportaža. Od 2009. do danas piše kratke priče za najdugovječniji hrvatski katolički mjesečnik Glasnik srca Isusova i Marijina, a živi i djeluje u Rezidenciji Družbe Isusove u Opatiji kao pisac, voditelj duhovnih vježbi i Bračnih vikenda.

 „Kroz svoje životno putovanje sreo sam i doživio toliko priča, da mi za njihovo pisanje ne bi bio dostatan još jedan život. Svaka je priča ujedno dio života i razmišljanja njezinog pisca“, kazao je na početku knjige sam autor, pater Tonči Trstenjak. U Kršćanskoj sadašnjosti objavljene su i njegove knjige Zaljubljeni kapelan. Pripovijesti za vele i male i Božićna pomaranča. Priče jednoga svećenika.

Povezane novosti

Prijavite se na naš newsletter i prvi saznajte novosti iz Kršćanske sadašnjosti

0